GeneSiC Semiconductor
型号:
MBRH12040R
封装:
D-67
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY REV 40V 120A D-67
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$61.9685
$61.9685
10
$53.029
$530.29
25
$49.84308
$1246.077
50
$47.56004
$2378.002
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D-67 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 mA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | D-67 HALF-PAK |
| Technology | Schottky, Reverse Polarity |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 700 mV @ 120 A |
| Mfr | GeneSiC Semiconductor |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) | 120A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | MBRH12040 |