首页 / 晶体 / MC-146 32.7680KA-A
minImg
MC-146 32.7680KA-A
EPSON
型号:
MC-146 32.7680KA-A
品牌:
EPSON
描述:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
用户指南
Load Capacitance 12.5pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability -
Size / Dimension 0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 65 kOhms
Series MC-146
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SMD, Flat Leads
Mfr EPSON
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz