MC01YC472KAR
KYOCERA AVX
型号:
MC01YC472KAR
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 4700PF 16V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.033" (0.83mm)
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.098" L x 0.051" W (2.50mm x 1.30mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MC
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4700 pF