MC18FD271F-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
MC18FD271F-F
描述:
CAP MICA 270PF 1% 500V 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 270 pF