MC40XSF500EK
NXP USA Inc.
型号:
MC40XSF500EK
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
32-HSOP
描述:
IC PWR SWITCH HIGH SIDE 32HSOP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Input Type -
Output Type -
Switch Type General Purpose
Output Configuration High Side
Ratio - Input:Output -
Voltage - Load 7V ~ 18V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Typ) 40mOhm
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) -
Supplier Device Package 32-HSOP
Number of Outputs 5
Series -
Fault Protection Over Voltage
Package / Case 32-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad