MC68340CAG16E
NXP USA Inc.
型号:
MC68340CAG16E
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
144-LQFP (20x20)
描述:
IC MPU M683XX 16MHZ 144LQFP
用户指南
Display & Interface Controllers -
Core Processor CPU32
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 16MHz
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 144-LQFP (20x20)
Series M683xx
Package / Case 144-LQFP
Additional Interfaces USART
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Ethernet -
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DRAM
Voltage - I/O 5.0V