onsemi
型号:
MC74AC253DR2G
品牌:
封装:
16-SOIC
批次:
-
描述:
IC MULTIPLEXER 2 X 4:1 16SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6175
$0.6175
10
$0.5434
$5.434
25
$0.50996
$12.749
100
$0.386745
$38.6745
250
$0.329118
$82.2795
500
$0.312645
$156.3225
1000
$0.238602
$238.602
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 2 x 4:1 |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | 74AC |
| Type | Multiplexer |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74AC253 |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |