onsemi
型号:
MC74HC595ADR2G
品牌:
封装:
16-SOIC
批次:
-
描述:
IC SHIFT REGISTR 8BIT 3ST 16SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.95
$0.95
10
$0.85215
$8.5215
25
$0.80902
$20.2255
100
$0.621395
$62.1395
250
$0.5491
$137.275
500
$0.520201
$260.1005
1000
$0.404605
$404.605
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Tri-State |
| Logic Type | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | 74HC |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | onsemi |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74HC595 |