MC78L12ABDR2
onsemi
型号:
MC78L12ABDR2
品牌:
onsemi
封装:
8-SOIC
描述:
IC REG LINEAR 12V 100MA 8SOIC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6.5 mA
Output Type Fixed
PSRR 42dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 35V
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Control Features -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V