MC78M15CDTRK
onsemi
型号:
MC78M15CDTRK
封装:
DPAK
描述:
IC REG LINEAR 15V 500MA DPAK
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Output Type Fixed
PSRR 70dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 35V
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DPAK
Series -
Control Features -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V