MC78T15ABT
onsemi
型号:
MC78T15ABT
封装:
TO-220
描述:
IC REG LINEAR 15V 3A TO220AB
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
PSRR 65dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Current - Output 3A
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 6 mA
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220
Series -
Control Features -
Package / Case TO-220-3
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V
Voltage Dropout (Max) 2.5V @ 3A