首页 / 微处理器 / MC8641DTHX1250HC
minImg
MC8641DTHX1250HC
NXP USA Inc.
型号:
MC8641DTHX1250HC
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
1023-FCCBGA (33x33)
描述:
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 1023BGA
用户指南
Display & Interface Controllers -
Core Processor PowerPC e600
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Speed 1.25GHz
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1023-FCCBGA (33x33)
Series MPC86xx
Package / Case 1023-BBGA, FCBGA
Additional Interfaces DUART, HSSI, I²C, RapidIO
Number of Cores/Bus Width 2 Core, 32-Bit
Ethernet 10/100/1000Mbps (4)
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DDR, DDR2
Voltage - I/O 1.8V, 2.5V, 3.3V