首页 / 微控制器 / MC9S12C32MFUE25R
minImg
MC9S12C32MFUE25R
NXP USA Inc.
型号:
MC9S12C32MFUE25R
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
80-QFP (14x14)
描述:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80QFP
用户指南
Core Processor HCS12
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 25MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 60
Peripherals POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 80-QFP (14x14)
EEPROM Size -
Series HCS12
Package / Case 80-QFP
Core Size 16-Bit
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity CANbus, EBI/EMI, SCI, SPI
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 8x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.35V ~ 5.5V