MCA12060D4641BP100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MCA12060D4641BP100
封装:
1206
描述:
RES 4.64K OHM 0.1% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 4.64 kOhms
Series MCA - Precision
Power (Watts) 0.25W, 1/4W