MCACL120N10YA-TP
Micro Commercial Co
型号:
MCACL120N10YA-TP
封装:
DFN5060
描述:
Interface
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4400 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 65 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4mOhm @ 60A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package DFN5060
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 116W
Series -
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A
Mfr Micro Commercial Co
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V