首页 / 陶瓷电容器 / MCARQ167SCG6R8DTRA1J
minImg
MCARQ167SCG6R8DTRA1J
Taiyo Yuden
型号:
MCARQ167SCG6R8DTRA1J
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MCAR
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 6.8 pF