首页 / 陶瓷电容器 / MCASA168BB5226MTNA1J
minImg
MCASA168BB5226MTNA1J
Taiyo Yuden
型号:
MCASA168BB5226MTNA1J
描述:
CAP CER 22UF 4V X5R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MCAS
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 22 µF