首页 / 陶瓷电容器 / MCASE168SB7104KTNA01
minImg
MCASE168SB7104KTNA01
Taiyo Yuden
型号:
MCASE168SB7104KTNA01
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.1 µF