首页 / 陶瓷电容器 / MCASE219JB5225KTNA01
minImg
MCASE219JB5225KTNA01
Taiyo Yuden
型号:
MCASE219JB5225KTNA01
描述:
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2.2 µF