首页 / 陶瓷电容器 / MCASE31LAB7106MTNA1J
minImg
MCASE31LAB7106MTNA1J
Taiyo Yuden
型号:
MCASE31LAB7106MTNA1J
描述:
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MCAS
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 10 µF