首页 / 陶瓷电容器 / MCASH32MSC7475MPCA1J
minImg
MCASH32MSC7475MPCA1J
Taiyo Yuden
型号:
MCASH32MSC7475MPCA1J
描述:
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MCAS
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.7 µF