首页 / 陶瓷电容器 / MCASQ21GSB7682MTNA1J
minImg
MCASQ21GSB7682MTNA1J
Taiyo Yuden
型号:
MCASQ21GSB7682MTNA1J
描述:
CAP CER 6800PF 250V X7R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MCAS
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 6800 pF