首页 / 陶瓷电容器 / MCASQ31LSB7683KTNA1J
minImg
MCASQ31LSB7683KTNA1J
Taiyo Yuden
型号:
MCASQ31LSB7683KTNA1J
描述:
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MCAS
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.068 µF