首页 / 陶瓷电容器 / MCAST21GSB5224KTNA01
minImg
MCAST21GSB5224KTNA01
Taiyo Yuden
型号:
MCAST21GSB5224KTNA01
描述:
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.22 µF