首页 / 陶瓷电容器 / MCASU063SCG7R2DFNA01
minImg
MCASU063SCG7R2DFNA01
Taiyo Yuden
型号:
MCASU063SCG7R2DFNA01
描述:
CAP CER 7.2PF 50V C0G/NP0 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 7.2 pF