首页 / 陶瓷电容器 / MCASU32MSB7475KPNA01
minImg
MCASU32MSB7475KPNA01
Taiyo Yuden
型号:
MCASU32MSB7475KPNA01
描述:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.7 µF