MCC750-1T24
Bel Power Solutions
型号:
MCC750-1T24
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 756W
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 300 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.21" L x 4.00" W x 1.61" H (234.0mm x 101.6mm x 41.0mm)
Number of Outputs 1
Series MCC750 (750W)
Current - Output 1 31.5 A
Power (Watts) 756W