Taiyo Yuden
型号:
MCEE1005TR47MHN
品牌:
封装:
0402
批次:
-
描述:
FIXED IND 470NH 1.2A 140MOHM SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.494
$0.494
10
$0.42845
$4.2845
25
$0.39824
$9.956
50
$0.33687
$16.8435
100
$0.30628
$30.628
250
$0.287926
$71.9815
500
$0.257317
$128.6585
1000
$0.208297
$208.297
2500
$0.196042
$490.105
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Saturation (Isat) | 1.2A |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.2 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 140mOhm Max |
| Series | MCOIL™, MC |
| Inductance | 470 nH |
| Type | Multilayer |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Taiyo Yuden |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Metal |