首页 / 微控制器 / MCF54451CVM180
minImg
MCF54451CVM180
NXP USA Inc.
型号:
MCF54451CVM180
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
256-MAPBGA (17x17)
描述:
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA
用户指南
Core Processor Coldfire V4
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 180MHz
Program Memory Type ROMless
RAM Size 32K x 8
Number of I/O 132
Peripherals DMA, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 256-MAPBGA (17x17)
EEPROM Size -
Series MCF5445x
Package / Case 256-LBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity I²C, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
Program Memory Size -
Package Tray
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.35V ~ 3.6V