MCG16N15-TP
Micro Commercial Co
型号:
MCG16N15-TP
封装:
DFN3333
描述:
MOSFET N-CH 150V 16A DFN3333
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1231 pF @ 75 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 25.8 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 52mOhm @ 20A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package DFN3333
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Power Dissipation (Max) 41W
Series -
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 16A (Tj)
Mfr Micro Commercial Co
Vgs (Max) ±20V