首页 / 固定电感器 / MCI0603TM18NHHBPDG
minImg
MCI0603TM18NHHBPDG
INPAQ Technology Co., Ltd
型号:
MCI0603TM18NHHBPDG
封装:
0201
描述:
FIXED IND 0603 18NH 200MA 0.8OHM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 12 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Series MCI-TM
Inductance 18 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.2GHz