首页 / 微处理器 / MCIMX27VJP4AR2
minImg
MCIMX27VJP4AR2
NXP USA Inc.
型号:
MCIMX27VJP4AR2
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
404-LFBGA (17x17)
描述:
IC MPU I.MX27 400MHZ 404LFBGA
用户指南
Display & Interface Controllers Keypad, LCD
Core Processor ARM926EJ-S
Operating Temperature -20°C ~ 85°C (TA)
Speed 400MHz
Security Features Cryptography, Random Number Generator, RTIC, Secure Fusebox, Secure Memory
USB USB 2.0 + PHY (3)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 404-LFBGA (17x17)
Series i.MX27
Package / Case 404-LFBGA
Additional Interfaces 1-Wire, AC97, I²C, I²S, IDE, MMC/SD, SPI, SSI, UART
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Ethernet 10/100Mbps (1)
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DDR
Voltage - I/O 2.0V, 2.5V, 2.7V, 3.0V