首页 / 微处理器 / MCIMX6L2DVN10AB
minImg
MCIMX6L2DVN10AB
NXP USA Inc.
型号:
MCIMX6L2DVN10AB
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
432-MAPBGA (13x13)
描述:
IC MPU I.MX6SL 1.0GHZ 432MAPBGA
用户指南
Display & Interface Controllers Keypad, LCD
Core Processor ARM® Cortex®-A9
Operating Temperature 0°C ~ 95°C (TJ)
Speed 1.0GHz
USB USB 2.0 + PHY (3)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 432-MAPBGA (13x13)
Series i.MX6SL
Package / Case 432-TFBGA
Additional Interfaces AC97, I²C, I²S, MMC/SD/SDIO, SPI, SSI, UART
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Ethernet 10/100Mbps (1)
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers LPDDR2, LVDDR3, DDR3
Voltage - I/O 1.2V, 1.8V, 3.0V