首页 / 陶瓷电容器 / MCJCG168BB7104KTPA1J
minImg
MCJCG168BB7104KTPA1J
Taiyo Yuden
型号:
MCJCG168BB7104KTPA1J
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 0.1UF 35V X7R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MCJC
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.1 µF