首页 / 陶瓷电容器 / MCJCH21GBB7473MTPA1J
minImg
MCJCH21GBB7473MTPA1J
Taiyo Yuden
型号:
MCJCH21GBB7473MTPA1J
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MCJC
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.047 µF