首页 / 陶瓷电容器 / MCJCS31LBB7223MTPA1J
minImg
MCJCS31LBB7223MTPA1J
Taiyo Yuden
型号:
MCJCS31LBB7223MTPA1J
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MCJC
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.022 µF