MCL1005-3R0-R
Eaton - Electronics Division
型号:
MCL1005-3R0-R
封装:
0402
描述:
FIXED IND 3NH 300MA 200 MOHM SMD
库存 : 18496
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Series MCL1005
Inductance 3 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz