首页 / 固定电感器 / MCL2012V1-R820-R
minImg
MCL2012V1-R820-R
Eaton - Electronics Division
型号:
MCL2012V1-R820-R
封装:
0805
描述:
FIXED IND 820NH 200MA 360MOHM SM
库存 : 7319
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 360mOhm Max
Series MCL2012V1
Inductance 820 nH
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz