Eaton - Electronics Division
型号:
MCL2012V2-471-R
封装:
0805
批次:
-
描述:
FIXED IND 470NH 300MA 2 OHM SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.095
$0.095
10
$0.0665
$0.665
25
$0.05966
$1.4915
50
$0.05054
$2.527
100
$0.04465
$4.465
250
$0.040888
$10.222
500
$0.037183
$18.5915
1000
$0.031236
$31.236
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 50 MHz |
| Q @ Freq | 10 @ 50MHz |
| Height - Seated (Max) | 0.043" (1.10mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 300 mA |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 2Ohm Max |
| Series | MCL2012V2 |
| Inductance | 470 nH |
| Type | Multilayer |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 200MHz |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | - |