Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
MCL4448-TR3
封装:
MicroMELF
批次:
-
描述:
DIODE GP 75V 150MA MICROMELF
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.1995
$0.1995
10
$0.1672
$1.672
100
$0.088635
$8.8635
500
$0.058292
$29.146
1000
$0.039634
$39.634
2000
$0.035758
$71.516
5000
$0.031084
$155.42
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 8 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | MicroMELF |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 75 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 100 mA |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 150mA |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | MCL4448 |