MCM01-009D6R5D-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
MCM01-009D6R5D-F
描述:
CAP PTFE 6.5PF 0.5PF 500V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series MCM
Package / Case Nonstandard SMD
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 6.5 pF