MCM01-010ED431G-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
MCM01-010ED431G-F
描述:
CAP MICA 430PF 2% 500V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series MCM01
Package / Case Nonstandard SMD
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 430 pF