首页 / SCR 模块 / MCMA200PD1600YB
minImg
MCMA200PD1600YB
IXYS
型号:
MCMA200PD1600YB
品牌:
IXYS
描述:
DUAL THYRISTOR/DIODE Y4
库存 : 1
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 140°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 200 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.5 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 200 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State 1.6 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr IXYS
Package Bulk
Structure Series Connection - SCR/Diode
Current - On State (It (RMS)) (Max) 315 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 6000A, 6480A