MCO50-16IO1
IXYS
型号:
MCO50-16IO1
品牌:
IXYS
描述:
MOD THYRISTOR SGL 1600V SOT-227B
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 100 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 80 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.4 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 54 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 1 SCR
Voltage - Off State 1.6 kV
Series -
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Mfr IXYS
Package Tube
Structure Single
Base Product Number MCO50
Current - On State (It (RMS)) (Max) 85 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 740A, 800A