Microchip Technology
型号:
MCP1630RD-DDBK1
封装:
-
批次:
-
描述:
BOARD DEMO FOR MCP1630
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 20A, 20A |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 1.22V ~ 2.3V, 2.42V ~ 3.39V |
| Outputs and Type | 2, Non-Isolated |
| Mfr | Microchip Technology |
| Utilized IC / Part | MCP1630 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 9V ~ 13.5V |
| Base Product Number | MCP1630 |