Microchip Technology
型号:
MCP1665T-E/MRA
封装:
10-VQFN (2x2)
批次:
-
描述:
IC REG BOOST ADJ 1A 10VQFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.9475
$1.9475
25
$1.615
$40.375
100
$1.4725
$147.25
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 5V |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost |
| Voltage - Output (Max) | 32V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-VQFN (2x2) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Up |
| Package / Case | 10-VFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 575kHz |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MCP1665 |