MCP1810T-33I/OT
Microchip Technology
型号:
MCP1810T-33I/OT
封装:
SOT-23-5
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 50 nA
PSRR 40dB (100Hz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 150mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 290 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-5
Series -
Control Features Enable
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.38V @ 150mA