首页 / 线性稳压器 / MCP1812BT-033/HCA
minImg
MCP1812BT-033/HCA
Microchip Technology
型号:
MCP1812BT-033/HCA
封装:
4-UDFN (1x1)
描述:
IC REG LINEAR 300MA 4UDFN
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 0.5 µA
Output Type Fixed
PSRR 50dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Current - Supply (Max) 220 µA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-UDFN (1x1)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 4-UDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 300mA