MCP200JR-100R
YAGEO
型号:
MCP200JR-100R
品牌:
YAGEO
封装:
MELF
描述:
RES SMD 100 OHM 5% 2W MELF
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -350ppm/°C
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package MELF
Resistance 100 Ohms
Series MCP
Power (Watts) 2W