首页 / 数字电位计 / MCP40D18T-103E/LT
minImg
MCP40D18T-103E/LT
Microchip Technology
型号:
MCP40D18T-103E/LT
封装:
SC-70-6
描述:
IC DGTL POT 10KOHM 128TAP SC70-6
库存 : 5254
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Number of Taps 128
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Volatile
Product Status Active
Supplier Device Package SC-70-6
Series -
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V